do wiadomo¶ci:
PAN PREZYDENT RP
PAN PREMIER RP
PAN MINISTER SPRAWIEDLIWO¦CI RP
SEJMOWA KOMISJA SPRAWIEDLIWO¦CI I PRAW CZ£OWIEKA
Warszawa dnia 10 kwietnia 2012r,
Szanowny Pan
Andrzej Seremet
Prokurator Generalny
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Barska 28/30
02 - 315 Warszawa
Pokrzywdzona : Barbara Pop³awska
ul. Be³ska 14 m 17
02 - 638 Warszawa
Z A W I A D O M I E N I E
o uzasadnionym podejrzeniu pope³nienia przestêpstwa przez :
Sêdziego S±du Rejonowego dla Warszawy Mokotowa Agnieszkê Kucharsk± - Stanik
polegaj±cego na :
1. Po¶wiadczeniu nieprawdy co do okoliczno¶ci maj±cej znaczenie prawne, czym jako funkcjonariusz publiczny
wyczerpa³a znamiona przestêpstwa opisanego w Art. 271 par.1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks Karny,
sprawca którego podlega karze pozbawienia wolno¶ci od 3 miesiêcy do lat 5
2. Nadu¿yciu w³adzy przez przekroczenie uprawnieñ polegaj±ce na po¶wiadczeniu nieprawdy i dzia³aniu przez to na szkodê mojego interesu prywatnego, czym jako funkcjonariusz publiczny wyczerpa³a znamiona przestêpstwa opisanego w Art. 231 par.1 ustawy Kodeks Karny, sprawca którego podlega karze pozbawienia wolno¶ci do lat 3 lub do lat 10 je¿eli sprawca dopuszcza siê czynu okre¶lonego w par.1 w celu osi±gniecia korzysci maj±tkowej lub osobistej - par.2 Art. 231
3. Naruszeniu porz±dku Konstytucyjnego okre¶lonego w Art. 178 ust.1 Konstytucji - cyt."Sêdziowie (...) podlegaj± tylko Konstytucji oraz ustawom" w zwi±zku z Art. 10 Konstytucji - cyt."Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera siê na podziale i równowadze w³adzy ustawodawczej, w³adzy wykonawczej i w³adzy s±downiczej" – stanowi±cym podstawê funkcjonowania Pañstwa.
Ze wzglêdu na osobê porz±dek Konstytucyjny naruszaj±c± tj. Agnieszkê Kucharsk± - Stanik, sêdziego sprawuj±cego wymiar sprawiedliwo¶ci Rzeczypospolitej Polskiej - funkcjonariusza publicznego w sposób szczególny obligowanego do przestrzegania prawa, czyn SSR Agnieszki Kucharskiej-Stanik nale¿y uznaæ za wyczerpuj±cy znamiona wysokiej szkodliwo¶ci spo³ecznej - stanowi±cy nadu¿ycie w³adzy godz±ce w podstawowe interesy Pañstwa. Zatem, poniewa¿ czyn ten stanowi przestêpstwo ¶cigane z urzêdu, maj±c spo³eczny obowi±zek zawiadomienia o tym fakcie organów ¶cigania (Art. 304 par.1 KPK ) niniejszym to czyniê, zawiadamiaj±c o tym fakcie Pana-Szanowny Panie Prokuratorze Generalny Rzeczypospolitej Polskiej.
Reasume:
Z ca³± stanowczo¶ci± podnoszê, ¿e wszczêcie ¶ledztwa jest niezbêdne i konieczne, poniewa¿ tylko wnikliwie przeprowadzone ¶ledztwo pozwoli ustaliæ czy i jak± korzy¶æ maj±tkow± lub osobist± osi±gnê³a SSR Agnieszka Kucharska-Stanik dopuszczaj±c siê wy¿ej opisanych czynów.
U Z A S A D N I E N I E
Na wstêpie wskazujê brzmienie przepisów obowi±zuj±cego prawa,którego zród³em jest ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks Cywilny, której podlega SSR Agnieszka Kucharska-Stanik.
TYTU£ III. Prawa rzeczowe ograniczone.
Art. 244 (Katalog)
par.1 cyt."Ograniczonymi prawami rzeczowymi s± : u¿ytkowanie, s³u¿ebno¶æ, zastaw, spó³dzielcze w³asno¶ciowe prawo do lokalu oraz hipoteka".
par.2 cyt. "Spó³dzielcze w³asno¶ciowe prawo do lokalu oraz hipotekê reguluj± odrêbne przepisy".
WNIOSEK:
Niespornym jest, ¿e brzmienie par.2 wy³±cza spó³dzielcze w³asno¶ciowe prawo do lokalu oraz hipotekê z regulacji Kodeksu Cywilnego.
Art. 246 (Zrzeczenie siê) par.1 cyt."Je¿eli uprawniony zrzeka siê ograniczonego prawa rzeczowego, prawo to wygasa. O¶wiadczenie o zrzeczeniu siê prawa powinno byæ z³o¿one w³a¶cicielowi rzeczy obci±¿onej".
WNIOSEK:
Niespornym jest, ¿e brzmienie par.1 nie dotyczy spó³dzielczego w³asno¶ciowego prawa do lokalu - vide supra.
W dniu 13 lutego 2012 roku Sêdzia S±du Rejonowego dla Warszawy Mokotowa Agnieszka Kucharska-Stanik
wydaje wyrok W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - sygn. akt I C 27/09 - w sprawie z powództwa Spó³dzielni Budowlano-Mieszkaniowej "POLITECHNIKA" w Warszawie przeciwko Barbarze Pop³awskiej, czyli przeciwko mnie ni¿ej podpisanej, o EKSMISJÊ, którym to wyrokiem powództwo Spó³dzielni o eksmisjê oddala.
Wyrok dla mnie korzystny wiêc skar¿yæ go nie mam podstaw.
Natomiast uzasadnienie wyroku którego to uzasadnienia skar¿yæ nie mam prawa, to po¶wiadczenie nieprawdy, nadu¿ycie w³adzy i naruszenie porz±dku Konstytucyjnego przez SSR Agnieszkê Kucharsk±-Stanik.
SSR Agnieszka Kucharska-Stanik po¶wiadcza nieprawdê stwierdzaj±c :
cyt. "Zwa¿ywszy na fakt, i¿ do zrzeczenia siê ograniczonego prawa rzeczowego jakim jest w³asno¶ciowe prawo do lokalu mieszkalnego wymagane jest jedynie z³o¿enie o¶wiadczenia w³a¶cicielowi rzeczy obci±¿onej,które nie wymaga formy aktu notarialnego (art 246 par.1 kc), w ocenie S±du (...) nie ma przeszkód do uznania, ¿e w istocie Barbara Pop³awska w par.2 ust.3 umowy zobowi±zuj±c siê do przekazania do dyspozycji Spó³dzielni przedmiotowego lokalu bez obci±¿enia hipotecznego tym samym zrzek³a siê tego ograniczonego prawa rzeczowego."
I na tej wytworzonej przez siebie nieprawdzie - vide supra prawdziwe brzmienie Art. 246 par.1 KC w zwi±zku z brzmieniem Art. 244 par.1 i par.2 KC - Sêdzia S±du Rejonowego Agnieszka Kucharska-Stanik po¶wiadcza kolejn± nieprawdê stwierdzaj±c cyt. "Z tych wzglêdów ( o których mowa w poprzednim cytacie),
na podstawie zawartej umowy i art. 353 ze zn. 1 kc, art. 353 par.1 kc i art. 354 kc roszczenie Spó³dzielni o wydanie tego lokalu jest zasadne".
REASUME:
Takie sprawowanie w³adzy s±downiczej przez S±d w osobie SSR Agnieszki Kucharskiej-Stanik nie mo¿e
byæ uwa¿ane za wykonywanie prawa i nie mo¿e korzystaæ z ochrony wynikaj±cej z niezawis³o¶ci sêdziego.
Nie mo¿e równie¿ wynikaæ z nieusuwalno¶ci sêdziego.
Tak czy inaczej winno podlegaæ karze przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych którzy nadu¿ywaj±c
w³adzy godz± w podstawowe interesy Pañstwa.
Wnoszê o ¶ciganie sprawcy.
Barbara Pop³awska